Europejski Festiwal Jogi jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla kobiet będących w ciąży lub karmiących piersią.

Uznajemy, że kobiety ciężarne i karmiące piersią już wykonują służbę w pełnym wymiarze czasu na rzecz swoich maleństw. Tak więc nie muszą się zapisywać do żadnego innego mislu karma jogi – właśnie dla was utworzyliśmy misl grupy pań w ciąży/karmiących piersią!

Prosimy o dołączanie do tych porannych spotkań, byśmy mogli wspierać was wskazówkami dotyczącymi tego, gdzie dostać jedzenie bez ostrych przypraw i dodatkowe przekąski, gdzie są ciepłe prysznice, najlepsze łazienki, jak najlepiej podchodzić do dni Tantry. Również Czerwony Namiot dostępny jest przez cały dzień dla wspierania was.

Yogi Bhadżan honorował każdy aspekt kobiecości i 120-y dzień ciąży jest ważnym dniem do obchodzenia. W tym dniu witamy duszę wchodząca w łono matki oraz błogosławimy ją śpiewami, jedzeniem i prezentami. Prosimy dać znać osobie prowadzącej wasz misl, jeśli wasz 120 dzień wypadnie podczas pobytu na Festiwalu.

Rdzenną przyczyną życia jest matka. Zaś jakość i ilość także zależy od matki. Nie ma niczego poza matką. Podczas miesięcy ciąży kobieta powinna przebywać w otoczeniu bardzo bezpiecznym, pełnym szacunku i wygód, w którym towarzyszy jej mnóstwo zrozumienia. Yogi Bhajan