Czerwony Namiot jest częścią globalnego ruchu Czerwonego Namiotu prowadzonego przez tysiące kobiet podzielających wizję uzdrowienia i przekształcenia świata.

Czerwony Namiot to starożytna praktyka przywracająca nas z powrotem temu, co zarzuciłyśmy w ostatnich tysiącleciach. Jest tym przestrzeganie praw natury, potrzeb kobiet oraz przestrzeń dla uzdrawiania poprzez uhonorowanie Boskiej Kobiecości. Czerwony Namiot to wspólna przestrzeń zastrzeżona dla kobiet, dla odnowy na wielu poziomach: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i duchowym.

Yogi Bhadżan zawsze przypominał kobietom, jak ważny jest odpoczynek przez pierwsze kilka dni miesiączki. Zachęcał również kobiety do robienia sobie tzw. “godziny orzeszkowej”, aby zbierały się, plotkowały i rozmawiały, podjadając orzeszki ziemne.

Bycie w przestrzeni Festiwalu może wywołać nieoczekiwaną miesiączkę, wydobywając emocje, przynosząc niespodziewane wyzwania… nasz Czerwony Namiot ma zespół sejwadarów pomagających w zapewnieniu przestrzeni do zatroszczenia się o siebie, poczucia siostrzeństwa oraz ciszy i spokoju. W Czerwonym Namiocie dostępne są rzeczy związane z miesiączką.

Czerwony Namiot oferuje żywy przedpołudniowy program warsztatowy na różne tematy prowadzone przez kobiety, dla usamodzielnienia i zainspirowania naszych sióstr.