Joga Białej Tantry pozwala przebić się przez podświadome blokady, by wieść bardziej radosne życie. W krótkim czasie można doświadczyć uwolnienia wielu z ciężarów noszonych w swoim umyśle.

Czego należy się spodziewać

Jogę Białej Tantry® praktykuje się w parach jako medytację grupową. Siedzi się zwróconym do partnera/ki i wykonuje instrukcje do medytacji podawane na wideo przez Mahan Tantryka, Yogi Bhadżana.

Obecny będzie przedstawiciel Mahan Tantryka, aby asystować praktyce Jogi Białej Tantry®. Pierwszych asystujących Yogi Bhadżan wybrał osobiście spośród członków swojej obsady. Od czasu jego odejścia Zarząd organizacji Humanology and Health Science, która zarządza Jogą Białej Tantry, posługuje się profilem, jaki stworzył on dla wyboru nowych asystujących. Obecnie wszyscy asystujący przy Jodze Białej Tantry uczyli się osobiście u Yogi Bhadżana. Rolą asystującego jest zapewnienie wykonywania medytacji metodą podaną przez Yogi Bhadżana, oraz pomaganie uczestnikom, by maksymalnie doświadczyli danej praktyki.

Każdy z warsztatów (dni) składa się z sześciu do ośmiu kriji. Krija to medytacja obejmująca:

  • jakąś pozycję jogi (asana)
  • jakieś ułożenie dłoni (mudra)
  • jakąś technikę oddechową (pranajama)
  • jakiś punkt skupienia umysłu
  • oraz/lub jakąś mantrę

Czasami krije wykonuje się z towarzyszeniem muzyki. Długość kriji różni się od trzydziestu jeden do sześćdziesięciu dwóch minut. Pomiędzy poszczególnymi krijami są przerwy.

Otoczenie jest spokojne a atmosfera przyjazna, wspierająca i uwznioślająca. Zapewnia się wegetariański obiad.

Jak to działa?

Nasze umysły wyzwalają 1500 myśli w mgnieniu oka. Niektóre z tych myśli giną w nieświadomości, a niektóre zostają w podświadomości i oddziałują na świadomy umysł. Te myśli stają się uczuciami, emocjami, pragnieniami, myślokształtami różnych rzeczywistości czy fantazjami. Zamiast panować nad własnym umysłem, pozwalamy często, żeby umysł i myśli kierowały nami, co może powodować impulsywne decyzje, kiepską komunikację, oraz narzucony sobie stres.

Joga Białej Tantry pozwala nam przebijać się przez owe podświadome blokady, by wieść bardziej radosne życie. W bardzo krótkim czasie można dzięki niej doświadczyć uwolnienia od wielu ciężarów noszonych w swym umyśle.

Kiedy każdą chwilę widzimy jasno i działamy w jasności, możemy zyskać głębsze zrozumienie siebie i nasze życie może się zmienić. Nasz umysł, ciało i dusza mogą działać zintegrowane razem. Jest to ścieżka do osobistej wolności i przytomności i przynosi więcej powodzenia w każdym z obszarów naszego życia.

Wyobraźmy sobie energię wszechświata jako zarówno równoległe, jak i prostopadłe linie kanwy i osnowy, niczym utkane płótno. Tak samo jak płótno staje się mocniejsze, kiedy naciągnie się je po przekątnej, przekątna energia Jogi Białej Tantry® albo energia ‘Z’ jest mocniejsza niż inna. Energia ta, jeśli pokieruje nią Mahan Tantryk, przecina blokady zakleszczone w podświadomym umyśle.

Używając tej przekątnej energii, Mahan Tantryk, czyli Yogi Bhadżan, łączy swe ciało subtelne z ciałami subtelnymi uczestników, poprzez osobę asystującą. Działa to w taki sam sposób jak ogólnoświatowy system telefoniczny, polegający na satelitach i energii elektromagnetycznej, łączący dwie strony.

Jogi Białej Tantry® nie powinno się mylić z czarną czy czerwoną tantrą. Te formy jogi również przekształcają energię, lecz w inny sposób i w innych celach. Czarna tantra kieruje energię dla manipulowania inną istotą ludzką, zaś czerwona tantra kieruje energią wyłącznie w celach seksualnych.

Kto może uczestniczyć?

Nie ma warunków wstępnych dla uczestniczenia w Jodze Białej Tantry®. Nowicjusze dostrajają się do swych wewnętrznych energii i doznają głębokiego i czasem trudnego doświadczenia medytacyjnego, Bardziej zaawansowani praktykujący pogłębiają swe doświadczenie oraz dokonują nowego postępu w kierunku własnej świadomości duchowej.

Jak się przygotować?

Zaleca się, by przyjść na kurs przygotowanym do medytowania, wykonawszy wcześniej jakieś ćwiczenia rozciągające lub jogę.

Co przynieść?

  • Dobrze jest założyć wygodny, biały strój. Biały łączy w sobie wszystkie kolory oraz wzmacnia nasze pole magnetyczne oraz moc aury.
  • Trzeba założyć jakieś bawełniane nakrycie głowy, które całkowicie zakryje głowę i utrzyma się bezpiecznie w trakcie ćwiczeń z ruchem.
  • Proszę przynieść koc lub skórę owczą do siedzenia oraz lekki koc do przykrycia się w trakcie okresów relaksu.
  • Ponieważ jest to proces oczyszczania, dobrze jest pić wodę. Woda będzie dostępna przez cały dzień lub można przynieść ze sobą własną.

Dalsza Praktyka

W całej Europie (i na świecie) odbywają się także jednodniowe kursy Jogi Białej Tantry – prosimy odwiedzić ich stronę aby dowiedzieć się o terminach.