Śniadanie i kolacja odbywają się wspólnie na polu langarowym wraz z całym festiwalem (dorośli i dzieci). Kilka pierwszych wyznaczonych linii (najbliżej drogi) jest dla rodzin i kobiet ciężarnych, i jedzenie dla dzieci będzie wydawane w tych kolejkach.

Śniadanie (8:15 na co dzień, 8:00 w dniach tantry): pomarańcze, banany, zupa na przesilenie (pikantna zupa ziemniaczana). Dla dzieci i kobiet ciężarnych jest również owsianka (na wodzie, z jabłkami i bananami) lub gotowane proso. Nie możemy zagwarantować, że któreś z nich będzie ściśle wolne od glutenu (ponieważ są gotowane w kuchni razem z innymi potrawami); dlatego osoby z poważnymi alergiami pokarmowymi będą musiały przywieźć sobie własne jedzenie.

Prosimy postarać się, żeby dzieci na obóz dziecięcy przychodziły najedzone lub wpół najedzone, tj., żeby nie były głodne, kiedy trafiają na zajęcia.

Czasy posiłku dla Obozu Maluszków/ Dzieci młodszych/Dzieci starszych są następujące:

  • Poranna przekąska (10:00): owoce, chleb, wafle ryżowe, podawane z masłem z orzeszków ziemnych, tahini, dżemem i miodem. Dostępny jest również sok i jogurt.
  • Obiad (12:15): Posiłek obiadowy dla dzieci jest zdrowy i przygotowany przez kuchnię. Makaron lub kasze i jarzyny (z sosem pomidorowym) – smaczne jedzenie, które dzieci lubią.
  • Przekąska (15:30): Codziennie podawany jest również arbuz.

Obiad w dniach Tantry: tantryczne burgery, owoce, pokrojone marchewki itp, jogurt, wafle ryżowe, lody (podczas wycieczek) i arbuz.

Proszę nas powiadomić, jeśli dziecko ma jakieś alergie lub nie toleruje pokarmów.

Jedzenie na Obozie Nastolatków

  • Śniadanie/poranna przekąska (10:15): chleb (lub wafle ryżowe) i masło, marmolada, tahini, jogurt i serek, jak również sok jabłkowy i owoce.
  • Obiad (13:00): zdrowe jedzenie przygotowane przez kuchnię i podawane na obozie Nastolatków – np. makaron lub kasze z warzywami (z sosem pomidorowym).
  • Przekąska (15:30): Arbuz
  • Kolację spożywa się na polu langarowym razem z resztą uczestników festiwalu.
  • Wieczorna przekąska (około 20:30): ciasteczka