Obóz Maluszków ma własną przestrzeń – można by się spierać, że… najspokojniejszą przestrzeń festiwalu – z hamakami, piaskownicą, huśtawkami, suchą latryną, przewijalnią, przestrzenią na posiłki i pełną strefą sypialną wewnątrz wielkiego namiotu. Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i rozluźnionej oazy dla malców.

Z powodu bardzo młodego wieku przebywających tu dzieci rodzice muszą zostać z dziećmi podczas ich pierwszego dnia na obozie. Pozwoli to naszym dzieciom zadomowić się w tej przestrzeni, poczuć się wygodnie z innymi dziećmi i poznać ochotników. Mamy ochotników mówiących w głównych językach Festiwalu.

Nasi przewodnicy obozowi są bardzo elastyczni i zrobią wszystko, co się da, aby zbudować relację z waszym dzieckiem. Czasem, zależnie od wieku i usposobienia dziecka, może ono zostać bez rodzica/opiekuna tylko przez parę godzin naraz. Bądźcie przygotowani na przebywanie z waszym dzieckiem przez większość czasu.

Tak, małe dzieci o wiele bardziej potrzebują swoich rodziców; jeśli wasze dziecko nie jest w stanie zostać na obozie maluszków bez was, będziecie musieli się nim zająć.

Jest możliwe, że dzieci w wieku około 4 lat, nie będą jeszcze gotowe na bycie na obozie dla dzieci młodszych i zamiast tego wrócą na obóz maluszków. Można to załatwić, rozmawiając z Koordynatorem Obozu w trakcie rejestracji na miejscu.

Karma Joga Rodziców

Jeśli wasze dziecko jest na Obozie Maluszków, musicie zapisać się na jeden dzień Karma Jogi na obozie maluszków w trakcie Białej Tantry. Nie musicie zapisywać się do żadnej innej grupy Karma Jogi.

Harmonogram ogólny

Obóz maluszków jest otwarty od 09:00 do 16:00.

Program zawiera: zabawę, przekąskę, czas śpiewu (często z akompaniamentem na żywo muzyków festiwalowych – do gości muzycznych należeli m.in. Ram Singh, Jai-Jagdeesh, Satwant Kaur, Sri Sadhana Kaur i inni), czas na drzemkę, wizyta w Gurudwarze itp.

W trakcie dni Tantry obóz maluchów zostaje na miejscu i nie udaje się na wycieczki na zewnątrz, w przeciwieństwie do reszty starszych dzieci.

Ostatniego dnia Festiwalu, w Dniu Modlitwy o Pokój, Obóz Maluszków zakończy się po obiedzie.