Obóz Nastolatków

Program obozu nastolatków bardzo różni się od programu pozostałych dzieci. Zapewnia nastolatkom pole do podejmowania decyzji w swoich działaniach, jak również plan wychodzenia poza teren obozu.

Program obozu nastolatków obejmuje: gry, jogę, warsztaty gatki, żonglerkę, chodzenie po linie. Po południu są wyjścia na zewnątrz, gry lub warsztaty.

Wieczorami organizujemy specjalne warsztaty prowadzone przez międzynarodowy zespół nauczycieli (w przeszłości ich gośćmi byli Shiv Charan Singh, Satya Kaur, Mata Mandir Singh oraz Jai-Jagdeesh).

Obóz nastolatków jest czynny do 22:00, aby być razem, spędzać czas, grać w gry.

W ubiegłych latach obóz nastolatków obejmował także noc spędzoną z dala od głównego obozu, aby dać nastolatkom trochę dodatkowej przestrzeni i sposobności do wzrastania. program zawierał również dni pełne przygód, takie jak chodzenie po jaskiniach, po szlakach turystycznych, wspinaczkę…

W trakcie dni Białej Tantry nastolatki mają możliwość dołączenia do niej. Niektórzy są chętni do dołączenia przez jeden lub kilka dni. Jeśli to do nich nie przemawia, mogą chodzić na całodzienne wycieczki w interesujące miejsca w pobliżu – w ubiegłych latach obejmowało to kajaki, kurs wspinaczki linowej, pływanie w jeziorze…

Zachęcamy również nastolatki do włączenia się w karma jogę dla całego obozu – szczególnie podczas dni Białej Tantry.

Pod koniec Festiwalu mamy w jeden z wieczorów Pokaz Talentów na scenie sadhany. Jest to sposobność do pokazania godnych uwagi talentów osób uczestniczących w Festiwalu – łącznie z naszymi nastolatkami, którzy często oferują zaśpiewanie jakiejś piosenki i zazwyczaj główna nagroda przedstawienia pada ich łupem!

Harmonogram Ogólny

  • Obóz Nastolatków będzie otwarty od 9:30.
  • Pomiędzy 16:30 a 19:00 będzie zamknięty na czas ogólno-obozowej kolacji.
  • Od 19:00 do 22:00 kontynuujemy program wieczorny dla Nastolatków.

Obóz Nastolatków będzie działał do kolacji festiwalowej w Dniu Modlitwy o Pokój.