Staramy się w najwyższym stopniu troszczyć się o wszystkie dzieci w naszej społeczności. Możemy to czynić z powodzeniem tylko wtedy, jeśli rodzice biorą pełną odpowiedzialność za dbanie o swe dzieci podczas Festiwalu. To oznacza:

  • Zarejestrowanie dzieci na Obóz Młodzieżowy
  • Przekazanie Obozowi Młodzieżowemu wszystkich potrzebnych informacji: waszego numeru telefonu, gdzie planujecie przebywać, wszelkie szczególne potrzeby żywieniowe lub inne potrzeby waszego dziecka
  • Podjęcie odpowiedzialności za zjawienie się na Karma Jodze w ramach Obozu Młodzieżowego, na którą się zapisaliśmy, i wzięcie w pełni w niej udziału.

Choroba

Jeśli dziecko jest chore i zaraża, prosimy nie przyprowadzać go na obóz dziecięcy. Nie jesteśmy wyposażeni do zajmowania się chorymi dziećmi. Naruszenie tej zasady będzie traktowane bardzo surowo.

W nagłych przypadkach

Prosimy podać Prowadzącemu Grupę swoją lokalizację w trakcie obozu dziecięcego i/lub swój numer telefonu na wypadek jakiejś nagłej sytuacji.

Kleszcze

W tym rejonie Francji występują kleszcze. (Mogą one zarażać ugryzione osoby boreliozą, jeśli się tego wcześnie nie wykryje.) Jest bardzo ważne, by codziennie sprawdzać swe dzieci starannie pod kątem kleszczy i myć je dokładnie po powrocie z obozu. Kleszcze szczególnie lubią ciepłe miejsca na ciele – sprawdzajmy zgięcia pod kolanami, pachwiny, pachy itp. Obsada obozu dziecięcego nie może pomagać w tej kwestii, chyba że dziecko potrzebuje pomocy medycznej. Jeśli znajdziemy kleszcza, albo użyjmy specjalnych szczypczyków do usunięcia go, albo odwiedźmy punkt Pierwszej Pomocy. Nie próbujmy wyciągać kleszczy palcami czy przez szczotkowanie.

Ochrona

Jeśli pozwalacie swemu (starszemu) dziecku na wyjścia poza teren Obozu Dziecięcego, otrzyma ono oddzielną kolorową bransoletkę, żeby wszyscy młodzi przewodnicy mieli tego świadomość. Prosimy powiadomić prowadzącego grupę, że pozwalacie swemu dziecku wychodzić na zewnątrz.

Wyłącznie dzieci starsze (wiek 10-12 lat) mogą dostać zgodę na opuszczenie Obozu Dziecięcego.

Bezpieczeństwo

Niektóre części obozu nie są bezpieczne dla zabawy dzieci bez nadzoru: za Big Topem jest prądnica, dwa otwarte akweny (większe jezioro za polem langarowym to zbiornik oczyszczalni ścieków) oraz lasek bambusowy na terenie obozu Nastolatków.

Dzieciom nie wolno w żadnym wypadku: bawić się na samochodach dostawczych, wchodzić do jezior, wchodzić na scenę w Big Topie lub na scenę sadhany bez nadzoru.

Rodzice przez cały okres Festiwalu ponoszą odpowiedzialność i odpowiadają za swe dzieci, jak również za zapewnienie, że dziecko będzie wiedziało, czego mu nie wolno i będzie szanowało obóz i panujące na nim zasady.