Od początków w roku 1978, byliśmy festiwalem wegetariańskim i wszyscy przywozili własne naczynia i sztućce, tak więc od samego początku jedną z podstaw Festiwalu było jego niskie oddziaływanie na środowisko.

Festiwal jednak rozrósł się i ostatnie lata pokazały, że musimy wszyscy zwiększyć swe wysiłki. Wiemy, że wielu z nas podejmuje w domu świadome wysiłki, by możliwie jak najmniej obciążać planetę – i Festiwal powinien być przedłużeniem tej świadomości w społeczności, aby stanowił kontynuację zobowiązań, jakie już poczyniliśmy w codziennym życiu w swych domach, oraz był sposobnością do dalszego inspirowania się nawzajem.

Mając to na względzie, stworzyliśmy nową rolę: koordynatora eko-odpowiedzialności. Nasz koordynator eko-odpowiedzialności pomoże nam krytycznie przeanalizować prawdziwe oddziaływanie Festiwalu na środowisko oraz wskazać kroki, które moglibyśmy podjąć poprzez całą organizację Festiwalu, aby stał się on wydarzeniem bardziej zrównoważonym. Niektóre z tych kroków mogą być bezpośrednio widoczne dla uczestników, inne będą bardziej zakulisowe (sprawdzenie pod tym kątem naszych dostawców, używanych paliw itp.). Zależy nam na wprowadzeniu zmian mających rzeczywisty wpływ a nie tylko takich, które wyglądają dobrze z wierzchu.

Rozpoczęliśmy już ankietowanie grupowe, aby uzyskać wasze poglądy co do kroków, które moglibyśmy podjąć dla uczynienia EFJ bardziej świadomym ekologicznie. Jeśli chcielibyście wziąć udział w naszej ankiecie, proszę wpisać się poniżej:

Europejski Festiwal Jogi Kundalini 2020 Opinie w sprawach związanych z wpływem na środowisko

Gdybyście zechcieli podzielić się innymi opiniami mogącymi pomóc nam uczynić EFJ na tyle zrównoważonym pod względem środowiska, na ile to możliwe, prosimy o przesłanie ich na adres: eco.responsibility@europeanyogafestival.eu