• Jak można dotrzeć na festiwal?

  Kliknij tutaj aby uzyskać informację o dojeździe samolotem, pociągiem lub samochodem (najlepiej wspólnie z innymi!)

 • Co muszę przywieźć?

  Proszę zobaczyć listę, która może pomóc się spakować (i zdecydować, co zostawić w domu)!

  Nie zapomnijmy zabrać własny nóż/widelec/talerz/miskę, kubek na gorące napoje i butelkę na wodę. Za cel stawiamy sobie w tym roku zmniejszenie korzystania z jednorazowych kubków na bazarze, więc kiedy zechcemy napić się Yogi Tea, nie zapomnijmy zabrać swego kubka!

  Chociaż pogoda za dnia jest często słoneczna i ciepła, nocą bywa chłodno i wilgotno – nie zapomnijmy więc zabrać jakichś dodatkowych ciepłych okryć na wieczory, do spania i zwłaszcza by nam było wystarczająco ciepło do medytowaniu podczas sadhany! Sadhana pod gwiazdami to coś niezwykłego; a jeszcze bardziej, jeśli nie marzniemy! Przywieźmy więc grube skarpety i co najmniej jeden ciepły koc/szal oraz gruby sweter/kurtkę.

  No i nie zapomnijmy przywieźć tyle gotówki, ile zamierzamy wydać – najbliższy bankomat jest w odległości 17km!

 • Czy jest tam WIFI?

  WIFI na terenie Festiwalu jest ograniczone (i często wolne). Zasięg jest często ograniczony, zależnie od miejsca, gdzie jesteśmy na terenie.

  Choć marzymy o festiwalu wolnym od telefonów komórkowych, żeby promować bardziej łączność międzyludzką niż internetową, zdajemy sobie sprawę z tego, że nie dla wszystkich jest to możliwe. Mimo tego zalecamy, by w miarę możliwości zrobić sobie cyfrowy detoks (zwłaszcza podczas Tantry) i na ile się da, trzymać telefon w ‘trybie samolotowym’.

 • Jak można naładować telefon?

  Oferujemy bezpieczną stację ładowania w namiocie Strażników, zlokalizowanym przy wejściu na Festiwal naprzeciwko Big Topu. Jeśli przywieziemy ładowarkę z wtyczką europejską, to będziemy tam mogli naładować swoje urządzenie. Nie zaleca się zostawiać ładującego się urządzenia w innych miejscach bez nadzoru, gdyż w przeszłości rzeczy ginęły.

  Jako świadomi jogini staramy się zarządzać osobistą energią; na Festiwalu uwzględnijmy również możliwość regulowania potrzeby (do)ładowywania – trzymając telefon w ‘trybie samolotowym’ (lub nawet WYŁ!) tak często, jak to możliwe, i ograniczamy przywożenie urządzeń, które będą wymagały doładowywania.

 • Gdzie mogę trzymać rzeczy wartościowe?

  Zalecamy, żeby ograniczyć ilość przywożonych rzeczy wartościowych i by mieć je przez cały czas przy sobie (a nie zostawiać w namiocie).

 • Jeśli przywiozę własny namiot, to czy muszę zarezerwować miejsce? Albo zapłacić dodatkowo?

  Rozbicie namiotu jest ujęte w opłacie Festiwalowej (od 25 lipca – do 2 sierpnia 2020); nie ma za to żadnej dodatkowej opłaty.

  Jeśli chodzi o miejsca pod namioty, działa to na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy i jest tu dużo miejsca – poczynając od pola namiotowego za Chateau, w pobliżu lokalizacji warsztatów, pryszniców i sadhany, aż po miejsca bardziej odizolowane w okół jeziora (jeśli wolimy więcej spokoju i nie przeszkadza nam spacer na aktywności festiwalowe). Możemy wybrać sobie miejsce, które nam odpowiada.

 • Czy mogę sobie ściągnąć program przed przyjazdem na festiwal?

  TAK! Zgodnie z naszym zobowiązaniem do ograniczenia odpadów, zachęcamy do ściągania programu i oglądania go na telefonach, gdzie się da. Pełen program będzie dostępny tutaj na tydzień przed rozpoczęciem Festiwalu.

 • Czy jest możliwość uwzględnienia szczególnych wymagań żywieniowych?

  Nie ma my kuchni zdolnej do uwzględnienia szczególnych rodzajów diety. Każdy podawany posiłek będzie miał opcję wegańską i bezglutenową (choć osobom z ciężkimi alergiami glutenowymi nie możemy zagwarantować braku śladów glutenu w jedzeniu).

  Jeśli ktoś przywozi własne niezamrożone artykuły żywieniowe, to prosimy trzymać je w szczelnym pojemniku i nie zostawiać ich na zewnątrz, żeby unikać przyciągania owadów (pszczół i mrówek).

  Prosimy zauważyć, że uczestnicy festiwalu nie mogą używać na jego terenie kuchenek kempingowych ani ognia (z uwagi na ryzyko pożaru oraz częste susze i pożary lasów w tym rejonie).

  Więcej informacji o jedzeniu na Festiwalu zob. Dieta Jogiczna.

 • Jeśli przyjadę na jeden dzień Jogi Białej Tantry, to czy mogę zapisać moje dziecko na obóz dziecięcy w tym dniu?

  Nie. Przed Białą Tantrą Obóz Dziecięcy potrzebuje pierwszych trzech dni Festiwalu na poznanie dzieci oraz na to, by one oswoiły się z obozem. Polegamy również na tym, że rodzice będa uczestniczyli w karma jodze w ramach Obozó Dziecięcych. Jeśli ktoś planuje przyjechać na Festiwal tylko na Tantrę – niezależnie, czy to będzie 1, 2 lub 3 dni, musi sobie zorganizować jakieś zamienne zajęcia dla swoich dzieci.

 • Czy muszę przez cały czas nosić bransoletkę?

  Tak!

 • Czy mogę zgłosić się do Giełdy Pracy, jeśli będą ze mną dzieci?

  Jeśli dzieci mają skończone 18 lat, możemy zgłosić się na Giełdę Pracy. Jeśli dzieci są młodsze, konieczna jest obecność na wydarzeniu partnera lub osoby mającej ponad 25 lat, która byłaby odpowiedzialna za dzieci, by być rozpatrywanym do Giełdy Pracy. W niektórych przypadkach osoby z dziećmi mogą ubiegać się o Giełdę Pracy w ramach Obozu Dziecięcego.

 • Czy można przyjechać wcześniej i/lub zostać po zakończeniu wydarzenia?

  Dla ułatwienia rozstawienia i zwinięcia obiektów oraz ze względów bezpieczeństwa w trakcie tych działań prosimy przyjeżdżać w dniu otwarcia festiwalu i wyjeżdżać w dniu jego zakończenia.

  Nie można zatrzymać się na terenie przed wydarzeniem ani po jego zakończeniu.

 • Czy 3HO organizuje jakiś transport dla uczestniczących?

  Nie. Uczestnicy odpowiadają za zapewnienie sobie transportu.

 • Jadę na Festiwal samochodem. Czy jest miejsce do parkowania? Czy trzeba płacić za parkowanie?

  W niewielkiej odległości dojścia do Festiwalu jest wyznaczony bezpłatny parking.

  Jeśli mamy wolne miejsce, to czemu nie ogłosić tego na naszej stronie Facebook’owej?

  Jeśli planujemy przyjechać samochodem na Festiwal, to podczas rejestracji będziemy musieli podać numer rejestracyjny, markę i model samochodu.

  Prosimy o korzystanie wyłącznie z wyznaczonych miejsc do parkowania i nigdy nie zostawiać samochodu na terenie Festiwalu, łącznie z niewielkim parkingiem w pobliżu bazaru. Jest on dla pojazdów służb ratunkowych i pojazdów Festiwalowych. Nieupoważnione parkowanie może spowodować odholowanie pojazdu na koszt właściciela.