Położenie

Posiadłość “Domaine de Fondjouan” to piękna przestrzeń otoczona lasem, która gościła Festiwal od wielu lat.

Z Paryża: Najbliższe lotniska są w pobliżu Paryża, albo Charles de Gaulle, Orly lub Beauvais. Z tamtąd można wynająć samochód lub złapać pociąg do Blois, najbliższej stacji kolejowej od miejsca Festiwalu. Z lotniska Charles de Gaulle jest bezpośredni pociąg (ok. 2 godz. jazdy) do Blois z terminalu 2E. Są również pociągi odjeżdżające z dworców w Paryżu: Paris Austerlitz oraz Paris Montparnasse. Jeśli ma się duży bagaż, trzeba zwrócić uwagę, że nie ma zbyt wielu połączeń bezpośrednich (jest kilka ze stacji Paris Austerlitz).

Jak dostać się z lotniska na dowolny dworzec w Paryżu, zob. stronę komunikacji publicznej w Paryżu https://https://ratp.fr/en gdzie podane są rozkłady jazdy i połączenia.

Rozkłady jazdy pociągów, ceny i rezerwacja miejsc dostępne są na https://en.oui.sncf/en/.

Ze stacji w Blois na miejsce festiwalu: Najbliższą stacją jest Gare de Blois-Chambord, w odległości około pół godziny jazdy od Domaine de Fondjouan. Ze stacji kolejowej w Blois trzeba złapać busik festiwalowy, taksówkę lub autobus na miejsce.

Busik festiwalowy: busiki festiwalowe będą odjeżdżały ze stacji Blois do Fondjouan w dniu 25 lipca o 14:00 i o 16:00, zaś z Fondjouan do Blois w dniu 2 sierpnia. Przejazd busikiem na Festiwal jest bezpłatny i nie wymaga rezerwacji. Po przyjeździe na stację proszę szukać znaków wskazujących miejsce odjazdu busika Festiwalu Jogi. Powrotne kursy busika będą odjeżdżały rano 2 sierpnia i trzeba zarezerwować sobie miejsce w Kiosku Informacyjnym festiwalu. Koszt przejazdu powrotnego wynosi €10/osobę.

Taksówki: Na stacji w Blois jest postój taksówek. Zazwyczaj na stację przyjeżdża w jednym czasie wielu joginów, można więc wziąć taksówkę całą grupą (ogólnie łatwo można rozpoznać innych uczestników Festiwalu – szukajmy turbanów!) Kurs na teren Festiwalu zabiera 30-40 min. i kosztuje ok. €80-150 ( cena zależy od dnia tygodnia i pory dnia). Prosimy do transportu na festiwal korzystać wyłącznie z licencjonowanych, oficjalnych taksówek.

Autobus: Autobus linii 4 jeździ ze stacji Blois do miasteczka Mur-de-Sologne około 3 razy dziennie. Stamtąd nadal potrzeba transportu na miejsce festiwalu, o ile nie mamy lekkich bagaży (ok. 30 min spacer). Rozkład jazdy autobusu znajduje się tutaj: https://https://azalys-blois.fr/107-Trouver-mon-trajet.html.

Przejazdy grupowe samochodem: Jeśli planujecie przyjazd samochodem, zachęcamy do zgłoszenia wolnych miejsc dla joginów, którzy mogliby pojechać z wami.

Carpooling we Francji: https://https://blablacar.fr/

Jest również strona Festiwalu na Facebook’u, gdzie można zamieszczać plany podróży i szukać towarzystwa osób jadących w tą samą stronę dla wspólnej jazdy lub wynajęcia samochodu. https://https://facebook.com/3HOEurope.KundaliniYoga

Podróż samochodem: Mapa przejazdu do Mur de Sologne [LINK/Insert GOOGLE MAPS]

Z północy samochodem: Autostradą A10 z Tours lub z Paryża do Blois. Tam zjechać z autostrady na drogę D765 w kierunku Vierzon oraz Romorantin. Na końcu wioski Mur de Sologne ostatni zjazd w prawo przy znaku “Domaine de Fondjouan”. Dalej za znakami do Fondjouan.

Z południa samochodem: Drogą D765 z Romorantin w kierunku Blois. Na wjeździe do wioski Mur de Sologne pierwszy zjazd w lewo przy znaku “Domaine de Fondjouan” za niedużym parkiem. Dalej za znakami do Fondjouan.

Data Przyjazdu

Musimy trzymać się podanych dni przyjazdu i odjazdu.

Prosimy zaplanować przyjazd i rozlokowanie się w dniu 24 lipca.

Wszyscy musimy wyjechać 1 sierpnia rano.